Temperatury w Holandii – jak się ubierać w danej porze roku | Praca w Holandii oferty - Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

Brak większych wzniesień wpływa na niewielkie zróżnicowanie temperatur w poszczególnych regionach Holandii.

Holandia (oficjalnie Królestwo Niderlandów) to kraj położony w większości na poziomie morza lub poniżej tego poziomu. Brak większych wzniesień wpływa na niewielkie zróżnicowanie temperatur w poszczególnych regionach Holandii.

Morski klimat

Holandia jest krajem położonym w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego, typu morskiego. Ten typ klimatu charakteryzuje się łagodną zimą i względnie chłodnym latem. Średnia temperatura powietrza w poszczególnych miesiącach w ciągu roku jest wyższa niż 0 °C i niższa niż 20 °C. Południe kraju cechują nieco wyższe temperatury w porównaniu do północnej i wschodniej jego części.

W styczniu średnia temperatura mieści się w przedziale od +1 °C na wschodzie kraju do +3 °C na zachodzie. W lipcu jest to odpowiednio od +17 °C do +19 °C. Wiatry wiejące od Morza Północnego i oceanu mają bezpośredni wpływ na łagodzenie klimatu w nadmorskich prowincjach. Na pogodę we wschodnich regionach Holandii wpływa z kolei nieco surowszy klimat Europy Środkowej.

Wietrzny kraj

Holandia jest określana jako bardzo wietrzny kraj. Niskie położenie terenu w Holandii ułatwia docieranie silnych wiatrów od morza w głąb kraju. Jesień i zima to pory roku, w których występują gwałtowne burze. Zachodnie i południowo-zachodnie wiatry są przyczyną małej amplitudy rocznej temperatur, powodują bowiem łagodzenie upałów i zimowych chłodów.

Opady w Holandii

Klimat Holandii jest ciepły i wietrzny, a także wilgotny. Najczęściej odwiedzaną stroną internetową w Holandii jest radar opadów. Średnia wilgotność powietrza w ciągu roku wynosi 84%. Wysoka wilgotność wpływa na temperaturę odczuwalną, zwłaszcza w połączeniu z długotrwałymi i mocnymi wiatrami. Średnioroczna suma opadów wynosi 770-850 mm. Opady deszczu rozkładają się równomiernie w ciągu poszczególnych miesięcy i występują przez cały rok. Mniej dni deszczowych w lecie powoduje jednak większą ich intensywność.

Pogoda zimą

Średniodobowe temperatury w miesiącach zimowych w Holandii wahają się w okolicach 0°C. W nocy występują przymrozki, natomiast w dzień dodatnie temperatury. Silny wiatr powoduje jednak, że temperatura odczuwalna jest znacznie niższa. Opady śniegu są rzadkim zjawiskiem pogodowym, a warstwa śnieżna z reguły topnieje po kilku godzinach.

Lato w Holandii

Pogoda latem charakteryzuje się dużą zmiennością i temperaturami w granicach 20-25°C.  Lato może być naprawdę ciepłe, a piękna pogoda może trwać nawet kilka tygodni. Niestety nie jest to pewnością i możliwe są także złe warunki pogodowe.

Jak się ubierać?

Na wyjazd do Holandii należy spakować ubrania o różnej grubości. Najbardziej praktyczny ubiór to ten na cebulkę. Kilka warstw odzieży pozwoli przygotować się na nagłą zmianę warunków atmosferycznych. Należy pamiętać, że w Holandii występuje niezwykle zmienny klimat, a pogoda w ciągu godziny potrafi się diametralnie zmienić. Wodoodporne obuwie i ciepła kurtka z kapturem, a także parasol to niezbędne wyposażenie w tym kraju.

Zmienny klimat

Klimat Holandii jest ciepły, wietrzny, wilgotny, a przede wszystkim zmienny. Ciepłe i słoneczne dni przeplatają się z porami chłodnymi i deszczowymi. Mimo wszystko, klimat w Holandii jest przyjemny, bez ekstremalnych upałów oraz wielkich mrozów.