Praca w Holandii z zakwaterowaniem – plusy i minusy tego rozwiązania | Praca w Holandii oferty - Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

Dlaczego więc warto zdecydować się na pracę z zakwaterowaniem?

Przeprowadzka i praca w Holandii może być bezbolesnym doświadczeniem, szczególnie jeśli korzysta się z pomocy agencji zatrudnienia. Holendrzy są bardzo otwartym społeczeństwem, które szanuje inne kultury i wyznania. Problem może się jednak pojawić na etapie szukania mieszkania, ponieważ jest ich w Holandii stosunkowo mało, a kwoty za wynajęcie mogą odstraszać. Dlaczego więc warto zdecydować się na pracę z zakwaterowaniem?

Zmniejszenie kosztów

Obcokrajowcy mogą wynająć lub kupić mieszkanie w Holandii w różnych stylach i lokalizacjach w zależności od budżetu. Opcja ta jest jednak niezwykle droga, szczególnie w dużych miastach, w których domy i apartamenty mają na ogół wysoki standard. Niektóre apartamenty w Holandii są umeblowane, jednak najczęściej są w nich jedynie podstawowe sprzęty lub wyłącznie gołe ściany. W takim przypadku wynajęcie niejednokrotnie oznacza konieczność zakupu wszystkiego, w tym nawet dywanów i sprzętu AGD, co może znacznie utrudnić pobyt w Holandii

Decydując się na pracę w Holandii z zakwaterowaniem, unika się takich problemów. Przybywając na miejsce, ma się do dyspozycji meble i urządzenia. Zapłata za wynajęcie takiego lokum jest też o wiele niższa, co może być niezwykle korzystne dla wszystkich tych, którzy dzięki w pracy w Holandii chcą zwiększyć swoje oszczędności i traktują ją jako zajęcie sezonowe.

Dojazd do pracy

Kwatery pracownicze często umiejscowione są blisko przedsiębiorstw, dzięki czemu nie trzeba poświęcać dodatkowego czasu na dojazdy. Jeśli lokalizacja jest oddalona od miejsca pracy, to pracodawca lub agencja korzystają z usług firm przewozowych, które przywożą i odwożą zatrudnionych o określonych godzinach, jednak częściej spotkać można służbowe samochody wypożyczane grupie pracowników. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które nie tylko minimalizuje koszty, ale również stres związany z wyszukiwaniem odpowiednich połączeń komunikacji publicznej.

Współlokatorzy

Najmując mieszkanie samodzielnie można mieć wpływ na to, jacy ludzie zamieszkają pod jednym dachem. Umowy z właścicielami zazwyczaj skonstruowane są tak, że obie strony określają okres wypowiedzenia, który może trwać tydzień lub nawet 3 miesiące. Jeśli więc współlokatorzy nie okażą się tak wspaniali, jak deklarowali na początku, to zmiana miejsca zamieszkania będzie wiązać się ze sporymi stratami finansowymi.

Kwatery pracownicze mogą przybierać różne formy, takie jak:

  • pojedynczy pokój,
  • pokój wieloosobowy,
  • mieszkanie z grupą znajomych.

Najczęściej praca w Holandii z zakwaterowaniem wiąże się z koniecznością przebywania z kilkoma ludźmi w jednym mieszkaniu lub pomieszczeniu. Są to osoby tej samej narodowości lub inni zagraniczni pracownicy, którzy koncertują się głównie na tym, by zarobić określoną sumę i wrócić po pewnym czasie do swojej ojczyzny.

Większość osób zajmujących kwatery ma pozytywne nastawienie i łatwo nawiązać z nimi kontakt. Mają oni podobne doświadczenia, problemy i oczekiwania, więc poznawanie ich może być świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, który można poświęcić na naukę języka i poznawanie innych kultur.