Nie tylko praca. Holandia – jak spędzać wolny czas po pracy? | Praca w Holandii oferty - Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

Sprawdź jak spędzić czas wolny w Holandii!

Z pewnością każda osoba wyczekuje wolnego czasu po pracy, aby odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o codzienności. Pracując za granicą np. w Holandii wolny czas może być celebrowany nieco inaczej niż w Polsce.

Jak Holendrzy spędzają wolny czas?

W Holandii podobnie jak w wielu innych krajach wolny czas jest bardzo ceniony – Holendrzy wykorzystują go maksymalnie i jest to dla nich w pewnym sensie rzecz święta. Mieszkańcy Holandii często przebywają z rodziną oraz spotykają się z przyjaciółmi. Bardzo chętnie decydują się na różnego rodzaju aktywności fizyczne, np. wycieczki rowerowe lub wspólne bieganie. Lubią także odwiedzać rozmaite parki rozrywki, muzea oraz ośrodki kulturalne.

Co w końcu robić w Holandii w wolnym czasie?

Udając się do Holandii pracować myślą przewodnią jest po prostu praca - przyjemności spadają na drugie miejsce. Warto jednak poświęcić trochę czasu i sprawdzić jakie atrakcje szykują się dla nas w nowym miejscu, ponieważ praca nie będzie trwała non stop.

 Holandia nie jest wielkim krajem, dzięki czemu można w szybkim czasie podróżować między różnymi miastami – jest to ogromną zaletą dla turystów. Będąc już na miejscu warto wziąć pod uwagę jeden z największych parków rozrywki jakim jest Efteling – Holendrzy, pomimo tego że mają to miejsce u siebie, odwiedzają je dosyć często. Wystrój parku jest baśniowy, podobnie do Disneylandu, a tematyka bazuje na legendach, o których na pewno słyszała niejedna osoba.

Kolejnym miejscem wartym zwiedzenia są sławne pola tulipanów, z którymi Holandia jest kojarzona – te piękne pasy kwiatowe obejmują potężne obszary. Są to dobre miejsca na przemyślenia i wyciszenie, a przy okazji pozwalają zsynchronizować się z naturą.

Mając znajomych w Holandii, dobrym wyborem będzie wycieczka rowerowa, przy której można porozmawiać na rozmaite tematy oraz zwiedzić ciekawe miejsca, których na co dzień nie uda się zobaczyć. Muzea są także godne polecenia, tym bardziej że w Niderlandach jest ich pełno – świetnym miastem, które łączy w sobie wiele takich miejsc, jest stołeczny Amsterdam. Właśnie tam można zwiedzić Rijksmuseum czy Muzeum Heinekena (właśnie tego sławnego piwa).

Stolica Holandii charakteryzuje się również tzw. dzielnicą czerwonych latarni – zazwyczaj ciekawość prowadzi tam turystów, lecz nie jest to miejsce dla osób, które przybyły do Holandii w celach kulturowych. Będąc już w Amsterdamie, warto zobaczyć tzw. blue hour – oczekuje się wówczas na zachód słońca, aby podziwiać pięknie oświetlone kanały (wykonane tam zdjęcia z pewnością będą zachwycać swoim urokiem).

Obok pierwszej ikony Holandii, czyli tulipanów znajduje się jeszcze jedna – wiatraki. To one nadają całym Niderlandom niepowtarzalnego klimatu, ponieważ wycieczki rowerowe lub spacery wśród wiatraków są niesamowitym przeżyciem – i nie jest to rozrywka tylko dla turystów, Holendrzy także chętnie czerpią przyjemność z uroku własnego Królestwa.

Jak widać, wolny czas po pracy w Holandii można spędzić na różne sposoby – od samotnych wędrówek, po wycieczki w grupie przyjaciół.