Najlepsze miasta, które warto zobaczyć w Holandii | Praca w Holandii oferty - Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

Wszystkie zaproponowane przez nas miasta, mają stosunkowo szeroką sieć komunikacyjną.

Holandia to stosunkowo niewielkie państwo. Mając nawet pół dnia na zwiedzanie miasta można zobaczyć sporo zabytków i pięknych miejsc. Jednocześnie duży wybór miast utrudnia wybranie najciekawszego do zobaczenia. Wszystkie zaproponowane przez nas miasta, mają stosunkowo szeroką sieć komunikacyjną.

Haga, czyli druga stolica

Haga jest jednym z największych morskich miast Holandii. Popularna jest tutaj plaża Scheveningen (znajduje się mniej niż 15 minut pieszo od centrum). Dzielnica Scheveningen jest zapewne bardzo znana szachistom, od wariantu w obronie sycylijskiej. W Scheveningen znajduje się też Madurodam, czyli minimiasto modeli architektury Holandii.

Zaraz po wejściu do miasta zauważalna jest niezwykle współgrająca mieszanka tradycyjnych i nowoczesnych budynków. Warto wiedzieć, że Haga to siedziba rządu holenderskiego i rodziny królewskiej. Uważa się więc, że Haga jest drugą stolicą Holandii.

Rotterdam – wielki port, najciekawsza architektura

Rotterdam to jeden z największych portów morskich na świecie. Jednak turystów może zainteresować przede wszystkim architektura. Uważa się, że Rotterdam jest jednym z najpiękniejszych miast w Holandii ze względu na morski klimat i atmosferę. Popularnym środkiem transportu turystów jest amfibio-bus.

Wiele budynków zostało zniszczonych przez bombardowania w czasie II Wojny Światowej. W konsekwencji w Rotterdamie jest bardzo wiele nowoczesnych i spektakularnych budynków. Do najbardziej znanych można zaliczyć domy z żółtego sześcianu w pobliżu Oude Haven. Niemniej ciekawa jest gigantyczna hala targowa w której możecie kupić wiele ciekawych rzeczy. Imponujący jest również Erasmusbrug (most, zwany również łabędziem) i nowy główny dworzec kolejowy zachwycają wyjątkową architekturą.

Utrecht – miasto dla studentów

Utrecht może być złośliwie nazywany Koluszkami Holandii, czyli najlepiej skomunikowanym przez tory kolejowe miastem. Nie tylko łatwo tam dojedziesz, ale również znajdziesz wiele atrakcji.

Idylliczne kanały, czy typowe holenderskie domy, nie są tylko domeną Amsterdamu. W Utechcie znajdziesz to samo, ale często w niższych cenach. W Utrechcie jest największy holenderski uniwersytet. Między innymi przez to istnieje tam dużo klubów i odbywa się wiele imprez muzycznych. Jednocześnie można tam odpocząć od zgiełku miast.

Gouda to nie tylko ser

Gouda to nie tylko pyszny ser, ale także niesamowite centrum miasta z ładnymi uliczkami, kanałami i kawiarniami. Popularny ser Gouda można kupić w centrum miasta przez cały rok, najlepiej na tradycyjnym targu serów. Co prawda, targ serów nie jest tak duży jak ten w Alkmaar, ale wciąż jest to najlepsze miejsce do degustacji tradycyjnej goudy.

Popularne są również słynne witraże z późnego średniowiecza w Sint Janskerk i najstarsza gotycka kamienica w Holandii z XV wieku tuż przy rynku. Ponadto co roku przed świętami gasną wszystkie latarnie miasta i zapalane są we wszystkich oknach świece. Czytane są też wtedy wersety Biblii.