Jak Holendrzy spędzają czas wolny? | Praca w Holandii oferty - Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

Wolny czas po pracy to szansa na odpoczynek, relaks i oderwanie się od codzienności.

Wolny czas po pracy to szansa na odpoczynek, relaks i oderwanie się od codzienności. Czas wolny w Holandii jest bardzo ceniony, a co za tym idzie maksymalnie wykorzystywany. Najpopularniejszą formą spędzania wolnego czasu przez Holendrów jest rekreacja na świeżym powietrzu i uprawianie sportu. W czasie poza pracą i codziennymi obowiązkami mieszkańcy Holandii chętnie spotykają się z rodziną i przyjaciółmi. Do innych form spędzania wolnego czasu można zaliczyć ponadto zakupy, wizyty w centrach handlowych, spa czy salonach piękności, uprawianie swojego hobby oraz udział w kursach.

Czas wolny na świeżym powietrzu

Rekreacja na świeżym powietrzu to według Holendrów najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Niderlandy słyną z mnogości wydarzeń kulturalnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się wspólne wyjścia do parku, zoo, muzeum czy innych ośrodków kulturalnych. Często odwiedzanym miejscem w Holandii jest Efteling – jeden z największych parków rozrywki. Jednym z priorytetów w Niderlandach jest dbałość o zdrowe, szczęśliwe życie, którego podstawę stanowi sport i aktywność fizyczna. W tym kraju sport uprawia się przez cały rok, niezależnie od pogody.

Holendrzy bardzo chętnie decydują się na aktywne spędzanie czasu po pracy w formie długich spacerów, wspólnego biegania czy wycieczek rowerowych. Głównym środkiem transportu w Holandii jest niewątpliwie rower. Do popularnych form rozrywki wśród Holendrów zalicza się jazdę na rowerze i łyżwach oraz grę w piłkę nożną. W kraju działają liczne lokalne, amatorskie kluby piłkarskie, które cieszą się dużą popularnością.

Piękne krajobrazy

Holandia jest stosunkowo niewielkim krajem, dzięki czemu w szybkim czasie można przemieszczać się pomiędzy różnymi miastami. Sławne pola tulipanów obejmujące duże obszary to doskonałe miejsce na wyciszenie i przemyślenia. Niepowtarzalnego klimatu dodają krajowi także wiatraki i kanały. Piękno krajobrazu oraz ukształtowanie terenu zachęcają zarówno do pieszych, jak i rowerowych wycieczek. Holendrzy chętnie spędzają czas na wycieczkach połączonych ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Oryginalny krajobraz Niderlandów daje praktycznie nieograniczone możliwości zwiedzania.

Główne miasta Holandii

Główne miasta Holandii zachwycają urokiem swoich mieszkańców. Stolica Holandii – Amsterdam jest prawdziwą wizytówką państwa. To największe miasto w Niderlandach jest doskonałym miejscem do spędzenia wolnego czasu w ciekawy i aktywny sposób. Urokliwe, kolorowe ulice i kanały, liczne muzea i kawiarnie umożliwiają zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Innym chętnie odwiedzanym miastem Holandii jest Rotterdam. To właśnie tam znajduje się największy w Europie port morski.

Miasto to słynie także z nowoczesnej architektury, monumentalnego budynku ratusza, ogromnych domów towarowych oraz wiszących mostów.  Odwiedzając Rotterdam można skorzystać z rejsów po porcie i podziwiać piękno holenderskiej przyrody. Kolejnym ciekawym punktem podróży są wioski Marken czy Volendam, słynące z rybołówstwa, typowej architektury oraz tradycyjnych strojów ludowych. Wyjątkowy holenderski krajobraz i atrakcje turystyczne klimatycznych miasteczek nigdy się nie nudzi.