Holandia w pigułce – podstawowe informacje o kraju | Praca w Holandii oferty - Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

O czym warto pamiętać udając się do Holandii?

Pracujesz w Niderlandach? A może dopiero planujesz wyjazd do pracy do Holandii? W takim razie z pewnością przydadzą Ci się informacje dotyczące życia i pracy w tym kraju. O czym warto pamiętać udając się do Holandii? Tutaj znajdziesz podstawowe informacje o kraju tulipanów.

Informacje ogólne

Królestwo Niderlandów jest parlamentarną monarchią konstytucyjną ze stolicą w Amsterdamie. Kraj ten należy do Unii Europejskiej oraz strefy Schengen. Językiem urzędowym Holandii jest język niderlandzki. Większość mieszkańców mówi jednak po angielsku, co stanowi znaczne ułatwienie w porozumiewaniu się na miejscu.

Położenie i klimat

Niderlandy to kraj położony w Europie Zachodniej, nad Morzem Północnym. Holandia graniczy z Niemcami i Belgią. Położona jest na równinach, pokrytych siecią sztucznych kanałów. Holandia to barwy kraj z licznymi, malowniczymi miastami i krajobrazami. Położenie w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego morskiego sprawia, że lata są tam chłodne a zimy łagodne. Wysoka wilgotność powietrza podnosi odczuwalną temperaturę.

Pogoda w Holandii jest wietrzna i deszczowa, ale przede wszystkim bardzo zmienna. Wyjeżdżając do Holandii należy pamiętać o zabraniu odpowiedniego obuwia i kurtki przeciwdeszczowej oraz parasola.

Naród

W Holandii można spotkać przedstawicieli różnorodnych kultur i narodowości. Ten otwarty, tolerancyjny kraj od lat przyciąga obcokrajowców, którzy zawsze mogą liczyć na miłe i serdeczne powitanie. To idealne miejsce nie tylko do pracy, ale także do życia, stąd tak duża część przyjezdnych decyduje się pozostać tam na stałe.

Transport

Bardzo restrykcyjne podejście do przestrzegania przepisów drogowych w postaci wysokich mandatów skutkuje stosowaniem się do limitów prędkości. Niezwykle popularnym, najtańszym i najwygodniejszym środkiem transportu jest rower. Rowerzyści traktowani są jak najważniejsi uczestnicy drogowi i zawsze przysługuje im pierwszeństwo.

Holendrzy wybierają  rower bez względu na status czy profesję. Alternatywą jest korzystanie z transportu publicznego – metro, pociąg lub autobusy. Niewielka odległość od Polski stanowi atut zarówno w przypadku wyjazdów zarobkowych, jak i turystycznych. W ciągu kilku godzin można stamtąd dojechać lub dolecieć do wszystkich najważniejszych stolic europejskich.

Praca

Holenderscy pracodawcy są otwarci na pracowników z zagranicy. Rynek pracy w Holandii stale się rozwija, dlatego też oferty pracy w różnych sektorach pojawiają się przez cały rok. Agencje pracy poszukują pracowników zarówno do pracy sezonowej, jak i stałej. Atrakcyjne zarobki i bardzo dobre warunki pracy, a także stabilność zatrudnienia powodują, że Holandia jest idealnym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków.

Podjęcie pracy w sektorach takich jak rolnictwo czy ogrodnictwo w większości przypadków nie wymaga znajomości języka ani doświadczenia. Pracodawcy z Holandii poszukują także wykwalifikowanych specjalistów. Otwartość wobec zagranicznych pracowników daje możliwości rozwoju zawodowego. Współpraca z agencją pracy to szereg korzyści i gwarancja bezpiecznej i legalnej pracy.