Dzień wolny w Holandii? 5 pomysłów na jednodniowe wycieczki | Praca w Holandii oferty - Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

 Co koniecznie trzeba zwiedzić w Amsterdamie?

Powstał z wioski rybackiej, a jego nazwa, Amsterdam, pochodzi od budowy grobli (tamy) na rzece Amstel w XII. Amsterdam jest uważany za jedno z centralnych miast w Europie. Turyści skuszeni pięknem okolicy, wysokim standardem życia i spokojem, które niesie ze sobą miasto często decydują się zostać na stałe. Co koniecznie trzeba zwiedzić w Amsterdamie?

Plac Dam i Pałac Królewski 

Jest najważniejszym placem w Amsterdamie i wyznacza miejsce, w którym w XIII wieku znajdowała się pierwsza tama na rzece Amstel. Plac Dam to miejsce, wokół którego powstało miasto, otoczone jest pomnikami i historycznymi budynkami, wśród których wyróżnia się Pomnik Narodowy i Pałac Królewski.

Wśród atrakcji znajduje się również NieuwKerk (Nowy Kościół), który pomimo nazwy jako działa galeria sztuki i zawsze ma wspaniała wystaw. Znajduje się tam również Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds i De Bijenkorf, które jest holenderską galerią, centrum handlowym.

Dzielnica Czerwonych Latarni

Jedna z dzielnic nosi nazwę Czerwonych Latarni, gdyż jest miejscem, w którym kobiety i transwestyci pojawiają się w oknach wynajmowanych pokoi, aby dotrzeć do klientów. Holendrzy ukazują się w dużym oknie jako ekspozycja i przebywają tam, jak w gablotach. Cała ulica jest oświetlona czerwonym światłem, które jest obecne również w gablotach. Klient puka do okna, negocjuje cenę, wchodzi do pokoiku, zasłania zasłonę i tam odbywa się program. 

Piękno ulic skąpanych w czerwonym świetle, wiele sklepów i muzeów erotycznych sprawia, że dzielnica stała się jedną z najpopularniejszych atrakcji Amsterdamu.

Vondelpark

Holendrzy jako pasjonaci parków tworzą prawdziwe dzieła sztuki. Vondelpark jest dobrym przykładem. Można tam zobaczyć jeziora z kaczątkami i łabędziami, kawiarnie, puszyste mosty, kwiaty i dużo zieleni.

W czasie odpoczynku warto rzucić na trawę, oglądać różnych ludzi i cieszyć się parkiem w najlepszym holenderskim stylu. Można również zrobić sobie wycieczkę rowerową po tym malowniczym miejscu, a kiedy tylko najdzie ochotę zamówić cappucino lub piwo w specjalnych pięknych opakowaniach w jednej z dostępnych tam kawiarni. 

Muzeum Van Gogha

Van Gogh był holenderkim artystą i to muzeum jest w posiadaniu największej kolekcji jego obrazów i rysunków. W muzeum można również zobaczyć pracę jego przyjaciół oraz artystów, którzy potrafili poprzez sztukę dotrzeć w głąb duszy człowieka. To jest muzeum, które wymaga dużo czasu, gdyż jest ogromne i spędza się tam naprawdę dużo czasu. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji oprócz dzieł Van Gogha jest również obszar wystaw czasowych.

Ogród Beguinas i Plac Spui

Plac jest domem dla zakonników, którzy nie składali formalnych ślubów, czyli mniszek, które formalne nie są zakonnicami. Ogród znajduje się na placu Spui, który jest bardzo urokliwym placem, pełnym kawiarni, księgarni i opowieści. A w jednej z pobliskich alejek (na ulicy Voetboogstraat 3) znajdziemy jeszcze inną holenderską tradycję – frytki z majonezem!