Czy w Holandii jest dużo Polaków? Życie i praca za granicą | Praca w Holandii oferty - Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

Jak liczna jest Polonia holenderska? 

Holandia to kraj, który jest bardzo popularnym kierunkiem wyjazdu bardzo wielu Polaków. Pracuje w niej i mieszka na stałe tysiące naszych rodaków. Czy warto pracować w Holandii, jak wygląda tamtejszy rynek pracy? Jak liczna jest Polonia holenderska? 

Jak wygląda praca w Holandii?

Holenderski rynek pracy różni się w dużej mierze od rynku polskiego. Najważniejszą różnicą jest to, że w Holandii często rozlicza się pracę w wymiarze tygodniowym, a nie w miesięcznym – tak jak w naszym kraju.

Kolejną istotną różnicą jest to, że w Holandii pracownik zyskuje dużo więcej przerw w pracy niż w Polsce. W niektórych holenderskich zakładach pracy możemy się spotkać z sytuacją, którą trudno byłoby sobie wyobrazić w Polsce np. godzinna przerwa po czterogodzinnym okresie pracy.

Najważniejsza różnica jest jednak jedna – zarobki. Nawet pracownik fizyczny w Holandii może zarobić więcej niż pracownik umysłowy w Polsce. Warto więc wyjechać choćby na kilka miesięcy do pracy w tym kraju.

Czy trzeba znać język niderlandzki?

Na szczęście nie potrzeba nam znajomości języka niderlandzkiego do wykonywania większości zawodów w Holandii. Do większości prac fizycznych nie będzie nam potrzebna nawet znajomość języka angielskiego. Ważnym aspektem pracy i życia w Holandii jest to, że żyje tam bardzo wielu Polaków – według statystyk około 250 tysięcy osób. Jest to o tyle dogodne, że często naszymi współpracownikami mogą być Polacy. Ułatwia to znacznie proces aklimatyzacji w tym kraju, a dodatkowo czujemy, że nie jesteśmy osamotnieni. Miło jest usłyszeć polski język na ulicy, spotkać się z polskimi towarami w sklepach i poczuć się dosłownie jak u siebie w domu. Dokładnie tak może być w Holandii.

Co ciekawe, przed wejściem Polski do Unii Europejskiej w Holandii mieszkało zaledwie 6 tysięcy Polaków. Obecnie coraz więcej naszych rodaków zatrudnianych jest nawet na stanowiska kierownicze, wielu z nich opanowuje język niderlandzki w prawie takim stopniu jak rodowici Holendrzy.

Agencja pracy – najlepszy sposób na zatrudnienie w Holandii

Warto pamiętać o tym, że gdy decydujemy się na pracę w tym kraju to lepiej skorzystać z oferty agencji pracy niż szukać pracy na własną rękę. Za sprawą agencji pracy zyskujemy stabilność finansową oraz pewność zatrudnienia. Unikniemy takich nieprzyjemnych sytuacji jak praca na czarno, czy niekorzystne i niebezpieczne warunki pracy. Nigdy też nie będziemy mieć problemów z wynagrodzeniem.

Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że pracownicy agencji mają długoletnie doświadczenie w załatwianiu wszelkich formalności w załatwianiu pracy dla Polaków w Holandii. Ważne jest również to, że korzystając z pomocy agencji pośrednictwa pracy, zyskujemy pewny dojazd do pracy oraz zakwaterowanie. Możemy liczyć również na ubezpieczenie zdrowotne czy wypadkowe. Są to szczegóły, o które warto zadbać, ponieważ nasze życie i zdrowie to sprawa najwyższej wagi. Skontaktuj się z naszą agencją pracy już dziś i wyjedź do pięknej, malowniczej Holandii.