Co musisz wiedzieć o pracy i życiu w Holandii? | Praca w Holandii oferty - Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na temat pracy w Holandii!

Holandia przez wielu uważana jest za idealne miejsce do życia – ma bogatą kulturę, ciekawą historię, na każdym kroku można natknąć się na piękne budowle i oszałamiające krajobrazy. Jednak czy zawsze jest tam tak sielankowo? Warto wiedzieć, z jakimi wyzwaniami trzeba będzie się zmierzyć, decydując się na pracę w Holandii.

Praca i zarobki

Znalezienie pracy w Holandii przez obcokrajowca może być czasochłonne. To jeden z najgęściej zaludnionych krajów w Europie, co może utrudniać trafienie na idealnego pracodawcę. Jednak z drugiej strony trzeba od razu zaznaczyć, że praca w Holandii jest praktycznie na wyciągnięcie ręki, szczególnie na stanowiskach, które wymagają siły fizycznej lub wiedzy zawodowej.

Zrozumienie, że znalezienie pracy w Holandii jest trudne, ale z pewnością nie jest niemożliwe, pomaga odpowiednio nastawić się na to, co czeka każdego po przyjeździe do tego kraju. Właśnie dlatego istnieją agencje rekrutacyjne, takie jak Holland Contracting, aby przyspieszyć ten proces i sprawić, że będzie on mniej stresujący.

Będąc w temacie pracy, nie można pominąć kwestii zarobków. Płace w Holandii są naprawdę na wysokim poziomie, szczególnie jeśli przeliczy się je na złotówki.

Życie, kultura, wypoczynek

Holandia, mimo że jest położona geograficznie blisko Polski, ma zupełnie inną kulturę pracy, odpoczynku i podejścia ludzi. Mieszka tu bardzo wielu obcokrajowców, więc odmienna narodowość nikogo nie dziwi. Jest to niezwykle pomocne np. podczas szukania lokum i nawiązywania nowych znajomości.

Dla Polaków największą zmianą mogą być regularne spotkania, które są organizowane przez pracodawcę. Mają one na celu zintegrowanie pracowników i umocnienie więzi. Łączy się to z kolejną cechą Holendrów – zamiłowaniem do normalności. Brzmi to dość przerażająco, jednak w kraju tym panuje kultura wspierająca całe społeczeństwo, a nie jednostki. Oznacza to, że osoby, które się nie wyróżniają i robią wszystko tak, jak zostało to określone, są przyjmowane do wspólnoty. Wiąże się z tym wiele plusów, takich jak:

  • możliwość awansu zawodowego,
  • polecenie do innej pracy,
  • zaoferowanie lepszego mieszkania,
  • zbudowanie przyjaźni na lata,
  • szybkie otrzymanie pomocy w razie problemów.

Czy znajomość holenderskiego jest konieczna?

Znajomość języka niderlandzkiego otwiera wiele możliwości, ale nie jest to warunek konieczny, aby znaleźć pracę w Holandii, szczególnie jeśli korzysta się z pomocy agencji. Na wielu stanowiskach wystarczy komunikatywne posługiwanie się językiem angielskim, a niekiedy niemieckim lub francuskim. Większość Holendrów biegle mówi po angielsku, więc nie trzeba się obawiać tego, że w sklepie czy pubie będzie problem z nawiązaniem rozmowy.

Czy znajomość holenderskiego jest konieczna? Nie zawsze! W wielu przypadkach wystarczy jedynie podstawowy angielski. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nie zna się żadnego z tych języków nawet w małym stopniu, to możliwe jest otrzymanie pracy wyłącznie przy zbiorach lub innych zawodach, które bazują na wykorzystaniu siły fizycznej – gdzie pracuje się w dużej grupie ludzi.