Amsterdam – stolica Holandii. Jak zaplanować podróż ze zwiedzaniem? | Praca w Holandii oferty - Gliwice - Holland Contracting
  • Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy z nami.
    PRACA Z HOLLAND CONTRACTING
    WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

Możesz połączyć pracę i turystykę! Dwa w jednym! Przyjemnie z pożytecznym.

Amsterdam to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich. Miasto to posiada liczne atrakcje, które warto zobaczyć. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku zaplanować podróż do tego urokliwego miasta. Możesz połączyć pracę i turystykę! Dwa w jednym! Przyjemnie z pożytecznym.

Jak najlepiej dostać się do Amsterdamu?

Do stolicy Holandii w bardzo dogodny sposób można się dostać samolotem. Można wybrać się samolotem linii LOT  z Warszawy lub skorzystać z linii Transavia, która organizuje loty do Holandii. Inną, nieco tańszą opcją będzie udanie się tanimi liniami lotniczymi Ryanair do Eindhoven, a dopiero stamtąd wybrać się autobusem do stolicy Holandii.

Dojazd autobusem wynosi około 2 godzin, a po drodze możemy podziwiać piękne widoki malowniczej i kwiecistej Holandii. Z piątego co do wielkości miasta Niderlandów można się udać do Amsterdamu również pociągiem, bilet w przeliczeniu na polską walutę powinien kosztować nie więcej niż 90 złotych. Widzimy, że opcji do dostania się do największego miasta Holandii jest bardzo wiele. Oczywiście możesz też skorzystać z pomocy naszego biura.

Nocleg w Amsterdamie

Kolejną kwestią, którą musimy się zająć jest nocleg. Ceny wynajmu pokoi w Amsterdamie (szczególnie w sezonie) są dużo wyższe od tych spotykanych w naszym kraju. Musimy wziąć to pod uwagę przy dokonywaniu rezerwacji. Oczywiście decydując się na wynajem lokum na obrzeżach stolicy Holandii zaoszczędzimy sporo poniedziędzy. Może to się okazać trafną decyzją, ponieważ transport publiczny i dojazd do różnych ciekawych atrakcji turystycznych stoi na bardzo wysokim poziomie. 

W samym Amsterdamie możemy poruszać się wypożyczonym rowerem, tramwajem, autobusem lub popularną taksówką wodną. Szczególnie warto skorzystać z transportu rowerowego. Amsterdam posiada jedną z lepiej rozwiniętych linii ścieżek rowerowych na świecie. Jest to również tańsze i zdrowsze niż korzystanie z taksówki wodnej. Dla Holendrów kolarstwo to oprócz piłki nożnej i łyżwiarstwa jeden ze sportów narodowych Holandii. Nie powinien nas dziwić fakt, że w mieście codziennie spotkamy tysiące rowerzystów. 

Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Amsterdam, jak niemalże każda szanująca się stolica europejska posiada multum atrakcji turystycznych. Punktem obowiązkowym na mapie każdego turysty jest osławiony Pałac Królewski. Jest on uznawany za najważniejszy zabytek tzw. Holenderskiego Złotego Wieku. Na żywo prezentuje się jeszcze bardziej okazale i monumentalnie niż na zdjęciach. Amsterdam to jednak nie tylko monumentalny pałac.

O wiele ciekawsze wydają się  kanały, wokół których toczy się życie tego miasta. To na nich możemy zaobserwować setki turystów pływających w niezwykle charakterystycznych taksówkach wodnych. Wokół kanałów znajduje się również bardzo wiele knajp i restauracji, w wielu z nich możemy spróbować tamtejszych przysmaków i poczuć prawdziwy holenderski klimat. Amsterdam z pewnością jest miastem, do którego warto wracać wielokrotnie, za każdym razem możemy odkryć coś nowego i przykuwającego naszą uwagę. Pamiętaj! Holandia to nie tylko praca.